WSTYD W RELACYJNEJ PERSPEKTYWIE TERAPII GESTALT

WSTYD W RELACYJNEJ PERSPEKTYWIE TERAPII GESTALT

Zapraszamy na jednodniowy webinar z Peterem Philippsonem poświęcony tematyce wstydu w relacyjnej perspektywie Terapii Gestalt.

Wstyd – często obecny podczas sesji u osoby korzystającej z psychoterapii - blokujący, wycofujący z kontaktu, czasem wręcz przytłaczający.
Doświadczany również przez psychoterapeutę/-kę.

W jaki sposób perspektywa Gestalt może być pomocna i użyteczna w obszarze pracy klinicznej z doświadczeniem wstydem?

Według teorii Self w Terapii Gestalt, „Ja” i „Inny” przybierają formę w akcie kontaktowania się (a nie wcześniej istniejące Self nawiązuje kontakt). Chociaż teorie dotyczące wcześniej istniejącego „Ja” muszą pokazywać, jak takie „Ja” może się zmienić, dla teorii Gestalt zmiana jest zawsze dostępna i pojawia się pytanie, w jaki sposób utrzymuje się poczucie osobistej ciągłości- a gdy ta ciągłość staje się problematyczna, „Ja” zachowuje się w znajomy i bolesny dla siebie sposób.

Podczas webinaru Peter Philippson przedstawi teorię i praktykę pracy z osobami doświadczającymi wstydu w oparciu o to rozumienie.
Będzie czas na dyskusję i osobistą pracę oraz sesję demonstracyjną.

TERMIN: 25 KWIETNIA 2024
MIEJSCE: platforma on-line
KOSZT: 550 PLN
GODZINY PRACY: 10.00 – 18.30 ( 1h przerwa na lunch od 13.00)
GRUPA: maksymalnie 30 osób

Tłumaczenie symultaniczne z j. angielskiego przez profesjonalną tłumaczkę i terapeutkę Gestalt.

Peter Philippson- psychoterapeuta, trener, superwizor Terapii Gestalt, zarejestrowany w UKCP, członek dydaktyczny i superwizor Instytutu Psychoterapii i Szkoleń Gestalt w Wielkiej Brytanii, członek-założyciel Manchester Gestalt Centre, członek nowojorskiego Instytutu Terapii Gestalt, trener gościnny w wielu międzynarodowych programach szkoleniowych.
Jest autorem publikacji: „Self in Relation” „The Emergent Self”, „Terapia Gestalt: Korzenie i gałęzie” oraz wielu innych rozdziałów i artykułów.

Czas trwania
1 dzień
Data rozpoczęcia
Data zakończenia
Cena
550 PLN
Miejsce

On-line

Prowadzący
PETER PHILIPPSON
PETER PHILIPPSON